Skip to main content

Královnou břeclavské cyklistiky 2023 se stala Beáta Hermanová

Na 40 závodních cyklistů se zúčastnilo bodované soutěže o Krále břeclavské cyklistiky. Nelítostný bodový systém napříč kategoriemi rozhodl jednoznačně pro Beátu Hermanovou, která se tak stala královnou loňské sezony 2023. Koruny kterou ji předával předseda sportovní komice města Břeclav pán Ing. Martin Marták si nová Královna, jak říkala, velice váží. Získala ji  již v roce 2021 a uplynulou sezónu si velice chválila. Také vyslovila odhodlání, do té nové, kdy by ji již mohli čekat reprezentační starty v kategorii juniorky. 

O druhé až čtvrté místo se strhla těsná bitva s notnou dávkou nad 1000 bodů. Těsný souboj, byl v prospěch začínající talentované závodnici Lucii Kondllové, která předčila svým bodovým ziskem dvě bývalé královny Veroniku Jadrnou a Barboru Němcovou, která již tohoto času letěla do Austrálie bojovat o postup na olympiádu v Paříži pro české dráhařky. 
Další pořadí úspěšných cyklistů a cyklistek naznačuje pokračování v úspěších břeclavských cyklistů. Prezident klubu SPORTCOMPLEX Břeclav Petr Beneš osvětlil veřejnosti pokračování ve snaze o výstavbu nového velodromu v Břeclavi. Naznačil, že pokud bude v následujících měsících přidělena klubu dotace z NSA, můžeme již začít stavět. Tato zpráva samozřejmě všechny cyklisty zvedla ze židlí a sálem se linul aplaus s nadějí, že se dílo konečně podaří. 
 
Mimo soutěž byl vyhlášen trenér roku, kterého označili jeho kolegové s tím, že nejvíce zapaluje děti pro tento nádherný sport a již v cyklokroužku jim dává do života křídla. Nejen jeho zásluhou můžeme již sledovat 9 našich odchovanců v televizi, jak svádí nelítostné boje ze světovou špičkou. 
 
 
2G5A7528
cyklistická mládež v očekávání
 
2G5A7542
moderátor galavečera Libor Pojeta
 
2G5A7549
Veronika Jadrná královna 2020
 
2G5A7557
nejmladší závodníci 
 
2G5A7590
vlna úspěšných závodníků, již těch starších
 
2G5A7602
a že jich bylo...
 
2G5A7621
jtrenér roku Pavel Jaborník
 
2G5A7623
trenéři komplet bez dvou kteří právě podstoupili operaci s plotýnkou...z leva Libor Pojeta, Pavel Jaborník, Petr Herman, Petr Beneš a Petr Jadrný
 
2G5A7645
v sále Domu školství právě zaznělo jméno nové královny...
 
2G5A7654
Beáta Hermanová v rozhovoru o uplynulé sezoně
 
2G5A7663
korunu předává pán Ing Martin Marták předseda sportovní komise
 
2G5A7721
o korunu pak se ještě strhla bitva při focení... 
 
výsledky krále 23
 
kompletní výsledky naleznete ZDE
 
TEXT: SCX
FOTO: Ivan Sítek