• O nás

  O nás

Myšlenka SPORTCOMPLEX

Práce s mládeží, vytváření podmínek ke sportování a klubovému zabezpečení. 

Četné tréninky, soustředění různého rázu a závody nejen na kole, kvalifikovaní trenéři, výchova a socializování ve sportovním kolektivu, který chce na sobě pracovat a zlepšovat se. 

  Chceme se hýbat správným směrem a zlepšovat vše okolo nás.

  Kniha

  Kniha Sportcomplex

  Historie

  Začínali jsme na zelené louce a navazujeme na odkaz naších otců a hrdou minulost břeclavské cyklistiky.

   

   

  • rok 2022

   Rok, na který jsme čekali od počátku…

   Titul mistryně světa i mistryně Evropy na dráze k tomu dalších 7 velkých medailí z Evropy a světa od našich odchovanců. Zažili jsme neskutečné emoce a vlnu nadšení z prvních velkých úspěchů ze světa.

   Naše nejstarší generace završila juniorské působení excelentně a to již v národním týmu. Jako oddíl jsme měli 110 závodních dní. A nasbírali na 70 vítězství v mládežníckých kategoriích. Máme také 4 medaile ze silničních mistrovství ČR a na dráze nasbíráno 11 titulů. K tomu dva národní rekordy v stíhacím družstvu, plus další rekordy naších odchovanců. Na Olympiádě dětí a mládeže jsme měli dvě závodnice, které přivezli 3 medaile.

   Podnikli jsme několik úspěšných mezinárodních misí, především na závody do Rakouska. Náš nejstarší závodník se pokusil i o angažmá v Belgii, kde také absolvoval závody. Pozitivně vnímáme zájem závodníků o náš tým a letos jsme poprvé přivítali závodnici, která přišla do Břeclavi za cyklistikou bydlet na internát místní školy.

   Splnili jsme tak do puntíku naše předsevzetí do tohoto roku, které jsme si na úvod kladli. Podařilo se tak završit dlouholetou a cílevědomou práci s mládeží, v které chceme pokračovat a posouvat se dál správným směrem.

   Břeclaví nyní pulzuje cyklistika na plné obrátky a důkazem je také to, že jsme letos dokázali z loňské veřejné sbírky na velodrom vše nachystat ke stavebnímu povolení. Zástup nedočkavých dětí v rozvíjejícím se cyklokroužku na nové sportoviště netrpělivě již čeká. Jednalo by se o první zázemí pro cyklisty od 90 let, kdy vše v Břeclavi zaniklo.

   Po organizační stránce jsme opět po předchozích problémech dokázali navázat na tradiční závody námi pořádané. 10. Ročník Velké ceny Hlohovce byl na úvod sezony velkolepý a kritérium GP Racio v Břeclavi se podařilo také po všech stránkách. Máme dobrý pocit z dobře vykonané práce a elánu do dalších let.

   Nabytý program letošní sezony je odrazem v rekordních počtech bodů v tradiční soutěži o Krále břeclavské cyklistiky. Za to, co se vše povedlo, patří velké poděkování celému týmu, všem nadřízeným, pomocníkům, partnerům a propagátorům našeho týmu, kteří rok co rok neúnavně stojí za námi.  

   Sestava po zisku duhového dresu
   zleva na hoře: Sára Hrůzová, Ondřej Michalovič, Veronika Jadrná, Adéla Hermanová, Barbora Němcová, Beáta Hermanová, Jakub Kapina a Sára Krochmaĺová
   zleva dole: Jakub Třetina, Natálie Němcová, Bára Zimová, Ema Benešová, Šimon Vaníček a Magdaléna Míčková

  • rok 2021

   Přelomový rok. Poprvé s juniory a svázaný s reprezentačními povinnostmi. Byla navázaná spolupráce s Duklou Brno i Praha. Anna, Míša a Natka následovali přestupem nejstarší členku Veroniku Jaborníkovou do týmu Dukla Brno sprint. Pro náš tým to znamenalo velké oslabení, nicméně k jejich rozvoji a specializaci jsme rádi, že mohou svůj talent rozvíjet dál na mezinárodní úrovni. Přesto se nám podařilo do Břeclavi dovézt 20 medailí z M-ČR.  Titulem mistryně České republiky se blýskla kadetka Beáta Hermanová, která se také stala těsně před Veronikou Jadrnou Královnou břeclavské cyklistiky. Barbora Němcová zvítězila také na M-ČR ve stíhačce družstev juniorek.

   Zdárně se rozvíjel cyklokroužek, který narostl do početného týmu mladých nadšených dětiček pro cyklistiku. Nestačil jim jednou týdně a tak se přidal postupně i druhý a třetí tréninkový den v týdnu.

   Organizačně nám do programu z jara znovu zasáhla trvající omezení skrze COV-19. Nekonal se jarní otvírák v Hlohovci, zrušené byli také některé tréninkové kempy.

   V tomto roce se ukázalo, jak důležití jsou naši sponzoři, když nás podrželi ve finanční krizi, která nás díky zamítnutému projektu Interreg 2020 postihla. Patří jim obrovské DÍKY za záchranu před krachem oddílu.

   Na mrtvém bodě se ocitl velodrom. Vizualizace výstavby neměla již rok pokračování. Na pořadu bylo zpracování projektu a podání stavebního povolení. Přes nesnáze a všeobecné problémy jsme však nehodili flintu do žita a založili na velodrom veřejnou sbírku. Zrovna se to sešlo i s tornádem, které zde udeřilo. Nicméně do konce roku se od štědrých dárců sešlo na účtu přes půl milionu korun! Děkujeme, sen mladých cyklistů díky vám pokračuje dál.

  • rok 2020

   Rekordní, doslova rekordní rok ve všech směrech. 41 medailí z MČR a z toho 22 zlatých. Rekord ve stíhačce družstev kadetek na 3 km, rekord Anny na 500 metrů s pevným startem. Anna Jaborníková i Veronika Jadrná po 9 titulech. Veronika dokázala ve st. žačkách na silnici mistrovský hatrick, zvítězila v časovce, silničním závodě i čas. dvojic. Po sezoně 2020 čtveřice závodníků následuje Veroniku Jaborníkovou do reprezentace i Dukly Brno. Zůstávající Šimon Vaníček i Barbora Němcová se také stávají členy České juniorské reprezentace na silnici i dráze. V tomto roce jsme tak završili víceletou úvodní a systematickou práci s mládeží a posouváme se do dalšího období, kdy začneme také pracovat s juniory. Zásah vyvolané pandemie od března tohoto roku přerušil šňůru námi pořádaných závodů. Nejel se silniční Hlohovec, časovka na koloběžkách Hroch Cup, městské kritérium GP Racio ani Mikulášský cyklokros. Nebylo možno ani vyhlášení Břeclavského krále cyklistiky. Naopak  se podařilo dobře improvizovat v narychlo změněných termínech závodů a zdařilo se také spousta soustředění: úvodní chození v Malé Fatře, na dráze ve Varšavě, na běžkách v Krkonoších a na Štrbském Plese, první najížděcí Chorvatsko, horské soustředění na Kyčerce v Beskydech.

   scx 2020 společná atelier 600

   sestava závodníků 2020

   plzen dráha medaile 2020 600

   medailová žeň na dráhovém mistrovství ČR v Plzni atelier jmk repre historie 2020 600

   JMK dívčí reprezentace 2020

   framar rekord 2020 600

   rekordní družstvo SCX na GP Framar

  • rok 2019

   Rok 2019 by se dal také nazvat jako rok Anny. Velice zásadního se stalo právě i jejím přičiněním a vynikajícími výsledky v závodech. Dalším milníkem bychom mohli říct, že byl mezinárodní úspěch. Toho by ale nebylo, kdybychom do nové sezony nešli všichni naplno i s novým titulárním sponzorem. Prvně se olepila auta. Nejdřív větší Trafik a později jsme dostali také zapůjčený první mechaničák. Výsledky, které se dostavily právě tento rok, nás posunuly mezi nejlepší mládežnícké kluby v naší zemi. Nasbírat porci 32 medailí z mistráků, z toho 9 zlatých, opět zvítězit na Olympiádě mládeže nebyl ten největší úspěch. Ten přišel z celoevropské olympiády EYOF v Baku. Anna v silničním závodě jednotlivců přijela na 4. místě. Tento úspěch měl velkou cenu i pro českou reprezentaci. 

   Baku anna 2019 600

   focení šlechti team 600

  • rok 2018

   První zlatá medaile ze silničního mistrovství z časovky je dalším milníkem SPORTCOMPLEXU Břeclav.  Celkem mistrovských medailí bylo již 11 a Anna získala neskutečných 6 titulů! 

   račice první zlato 2018 600

  • rok 2017

   První pořádně závodní rok, včetně mistrovských závodů s nečekanými výsledky a s jedním snovým, zlatým, olympijským. 

   odm sprint 2017 600

   odm krik 2017 600

   odm 2017 600

   holky 2017 600

   družstvo nejml 2017 600

   prostějov A družstvo 2017

   hodkovice 1 medaile na silnici

   mčr vylučovačka 2017

   atelier spol 2017 600

  • rok 2016

   Tento rok se již jely bomby. Poznávání nových celorepublikových závodů. Další a další dráhovky přibyly do klubu. Loňské výsledky nás nakoply k opravdu poctivé práci. Anna vybojovala první mistrovskou bronzovou medaili na dráze v Motole v disciplíně omnium. Tím vším jsme položili základy pro budoucí úspěchy celého týmu. Králem břeclavské cyklistiky se stala poprvé mladičká Anna Jaborníková s 881 body.
  • rok 2015

   Přibyla nová krev a silný ročník 2004. Anna Jaborníková, Michaela Poulová, Barbora Němcová, Jakub Vajbar i o rok mladší Adéla Hermanová. Přibyly první dvě dráhovky a začaly i pravidelné tréninky na brněnském i vídeňském velodromu. Tím rapidně přibylo i závodů. Dostalo se nám i podpory z břeclavské radnice. Našli jsme nové tréninkové zimní útočiště v NMNM, nebo se začalo makat i na cyklokrose v lese za Charvatskou, tak aby se zimní příprava zkvalitnila. 

   Králem břeclavské cyklistiky je nově republikový šampión na silnici v kategorii masters Libor Zajíc s 726,6 scx body.

   scx 2015 600

   2015 KleinEngensdorf bedna

   hory 2015 600

   2015 cyklokros

   2015 švih s mistrem

  • rok 2014

   V tomto roce se zaběhl systém závodů a tréninků. Prolomila se hranice celorepublikových závodů s licencí, prvními statečnými mládežníky byli Šimon Odehnal, Jakub Petrjanoš, Štěpán Telecký a dívčina Veronika Jaborníková. Hlavním trenérem se stal Herson (Petr Herman), začali pravidelné tréninky a naplánované závody osvědčené i nové, hlavně jich zásadně přibylo, sic bez celorepublikových výsledků, ale domácí a zaběhlé menší závody se staly naší kořistí. Byla také otevřena slavnostně válcovna pro zimní trénink. Herson předvedl legendárním průjezdem galuskou na válcích.

   Králem břeclavské cyklistiky se opět stal Miroslav Peňáček s 875,8 scx body.

   2014 společná GP

    

  • rok 2013

   Začalo se naostro, první 4 licence dětí v oddíle SPORTCOMPLEX Břeclav. Cíl jasný, vyrazit i na celorepublikový závod Českého poháru mládeže. 3 kluci a jedna dívka. První odvážní mládežníci, kteří udělali rozhodnutí a šli do toho. Na snímku špici skupinky při GP Racio Břeclav Veronika Jaborníková, dále Jakub Petrjánoš, Šimon Odehnal a mladičký Štěpán Telecký.

   Tento rok jsme zavedli bodování o Krále břeclavské cyklistiky. Bodovalo se dle umístění v závodech a prvním králem se stal Miroslav Peňáček, zvaný Ajfel, který jezdil závody masters na MTB i silnici.

   Pokračovalo se a vylepšovalo se pořádání závodů GP Racio (městské kritérium), VC Hlohovce (silniční závod k otevření sezony z jara) a také Mikulášský cyklokros u nás v lese za Charvatskou Novou Vsí.

   Velkým počinem bylo první cyklistické soustředění nakonec prázdnin, konané v beskydských horách na chatě Kyčerka, kterého se účastnilo 14 dětí ve věku od 4 do 12 let.

  • rok 2012

   V tomto roce naše začínající krůčky vedly k závodům v Hrušovanech u Brna, do Rakouska na Donauinsel i Kleinengensdorf, jeli jsme KŽP ve Valticích, domácí GP Racio a Hroch Cup, byli jsme na vídeňském velodromu zašlapat na akci, "Hledá se mistr světa 2020", nebo také běhat v Bořeticích za burčákem. V zimě se s oblibou chodilo do tělocvičny v Poštorné a za zimními radovánkami se jelo do Lázní Lipová. Vydařený rok v nových týmových dresech se spoustou medailí nás nakopl a bylo jasné, že budeme chtít více.

  • rok 2011

   Začínali jsme s oddílem i s organizací prvního ročníku novodobé historie Velké ceny Hlohovce. Nebylo toho mnoho, tréninky skoro žádné, závodů do roka pár. Důležité bylo, že se začínala tvořit cyklistická parta zapálená pro věc.

   O rok dříve už vzniklo i městské kritérium GP Racio. A s dětmi se jezdilo od roku 2009 na prázdninový kemp, kde se naučily překonávat úzkost, hlad, strach, beznaděj i bolest. 

  SPORTCOMPLEX

  SPORTCOMPLEX z.s.

  • Jana Palacha 121/8, 690 02 Břeclav
  • IČ: 270 20 282
  • Neplátce DPH
  • Datum vzniku: 25.1.2006 - Reg. MV, č.j. VS/1-1/62987/06-R
   Spisová značka: L11546 Kraj. soud v Brně 1.1.2014
  • Datová schránka: i9t2yrd

  Statutární zástupci

  • Petr Beneš - prezident klubu
   603 474 894
   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Petr Jadrný - sportovní ředitel
   736 745 642
   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Trenéři

   Petr Herman - hlavní trenér
   777 226 977
   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

   Pavel Jaborník - asistent trenéra
   777 275 124
   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Petr Němec - člen prezidia klubu

  Bankovní účet v CZK

  • 13 88 66 13 19 / 0800
  • IBAN: CZ66 0800 0000 0013 88 66 1319
  • BIC (SWIFT): GIBACZPX

  Bank account in EUR

  • 19 99 42 42 83 / 0800
  • IBAN: CZ80 0800 0000 0019 9942 4283
  • BIC (SWIFT): GIBACZPX