Práce s mládeží, vytváření podmínek ke sportování a klubovému zabezpečení.
Četné tréninky, soustředění různého rázu a závody nejen na kole, kvalifikovaní trenéři, výchova a socializování ve sportovním kolektivu, který chce na sobě pracovat a zlepšovat se.
Rekordní, doslova rekordní rok ve všech směrech. 41 medailí z MČR a z toho 22 zlatých. Rekord ve stíhačce družstev kadetek na 3 km, rekord Anny na 500 metrů s pevným startem. Anna Jaborníková i Veronika Jadrná po 9 titulech. Veronika dokázala ve st. žačkách na silnici mistrovský hatrick, zvítězila v časovce, silničním závodě i čas. dvojic. Po sezoně 2020 čtveřice závodníků následuje Veroniku Jaborníkovou do reprezentace i Dukly Brno. Zůstávající Šimon Vaníček i Barbora Němcová se také stávají členy České juniorské reprezentace na silnici i dráze. V tomto roce jsme tak završili víceletou úvodní a systematickou práci s mládeží a posouváme se do dalšího období, kdy začneme také pracovat s juniory. Zásah vyvolané pandemie od března tohoto roku přerušil šňůru námi pořádaných závodů. Nejel se silniční Hlohovec, časovka na koloběžkách Hroch Cup, městské kritérium GP Racio ani Mikulášský cyklokros. Nebylo možno ani vyhlášení Břeclavského krále cyklistiky. Naopak se podařilo dobře improvizovat v narychlo změněných termínech závodů a zdařilo se také spousta soustředění: úvodní chození v Malé Fatře, na dráze ve Varšavě, na běžkách v Krkonoších a na Štrbském Plese, první najížděcí Chorvatsko, horské soustředění na Kyčerce v Beskydech.
sestava závodníků 2020
medailová žen na dráhovém mistrovství ČR v Plzni
JMK dívčí reprezentace 2020
rekordní družstvo SCX na GP Framar
Rok 2019 by se dal také nazvat jako rok Anny. Velice zásadního se stalo právě i jejím přičiněním a vynikajícími výsledky v závodech. Dalším milníkem bychom mohli říct, že byl mezinárodní úspěch. Toho by ale nebylo, kdybychom do nové sezony nešli všichni naplno i s novým titulárním sponzorem. Prvně se olepila auta. Nejdřív větší Trafik a později jsme dostali také zapůjčený první mechaničák. Výsledky, které se dostavily právě tento rok, nás posunuly mezi nejlepší mládežnícké kluby v naší zemi. Nasbírat porci 32 medailí z mistráků, z toho 9 zlatých, opět zvítězit na Olympiádě mládeže nebyl ten největší úspěch. Ten přišel z celoevropské olympiády EYOF v Baku. Anna v silničním závodě jednotlivců přijela na 4. místě. Tento úspěch měl velkou cenu i pro českou reprezentaci.
První zlatá medaile ze silničního mistrovství z časovky je dalším milníkem SPORTCOMPLEXU Břeclav. Celkem mistrovských medailí bylo již 11 a Anna získala neskutečných 6 titulů!
První pořádně závodní rok, včetně mistrovských závodů s nečekanými výsledky a s jedním snovým, zlatým, olympijským.
Přibyla nová krev a silný ročník 2004. Anna Jaborníková, Michaela Poulová, Barbora Němcová, Jakub Vajbar i o rok mladší Adéla Hermanová. Přibyly první dvě dráhovky a začaly i pravidelné tréninky na brněnském i vídeňském velodromu. Tím rapidně přibylo i závodů. Dostalo se nám i podpory z břeclavské radnice. Našli jsme nové tréninkové zimní útočiště v NMNM, nebo se začalo makat i na cyklokrose v lese za Charvatskou, tak aby se zimní příprava zkvalitnila.
Králem břeclavské cyklistiky je nově republikový šampión na silnici v kategorii masters Libor Zajíc s 726,6 scx body.
V tomto roce se zaběhl systém závodů a tréninků. Prolomila se hranice celorepublikových závodů s licencí, prvními statečnými mládežníky byli Šimon Odehnal, Jakub Petrjanoš, Štěpán Telecký a dívčina Veronika Jaborníková. Hlavním trenérem se stal Herson (Petr Herman), začali pravidelné tréninky a naplánované závody osvědčené i nové, hlavně jich zásadně přibylo, sic bez celorepublikových výsledků, ale domácí a zaběhlé menší závody se staly naší kořistí. Byla také otevřena slavnostně válcovna pro zimní trénink. Herson předvedl legendárním průjezdem galuskou na válcích.
Králem břeclavské cyklistiky se opět stal Miroslav Peňáček s 875,8 scx body.
Začalo se naostro, první 4 licence dětí v oddíle SPORTCOMPLEX Břeclav. Cíl jasný, vyrazit i na celorepublikový závod Českého poháru mládeže. 3 kluci a jedna dívka. První odvážní mládežníci, kteří udělali rozhodnutí a šli do toho. Na snímku špici skupinky při GP Racio Břeclav Veronika Jaborníková, dále Jakub Petrjánoš, Šimon Odehnal a mladičký Štěpán Telecký.
Tento rok jsme zavedli bodování o Krále břeclavské cyklistiky. Bodovalo se dle umístění v závodech a prvním králem se stal Miroslav Peňáček, zvaný Ajfel, který jezdil závody masters na MTB i silnici.
Pokračovalo se a vylepšovalo se pořádání závodů GP Racio (městské kritérium), VC Hlohovce (silniční závod k otevření sezony z jara) a také Mikulášský cyklokros u nás v lese za Charvatskou Novou Vsí.
Velkým počinem bylo první cyklistické soustředění nakonec prázdnin, konané v beskydských horách na chatě Kyčerka, kterého se účastnilo 14 dětí ve věku od 4 do 12 let.
V tomto roce naše začínající krůčky vedly k závodům v Hrušovanech u Brna, do Rakouska na Donauinsel i Kleinengensdorf, jeli jsme KŽP ve Valticích, domácí GP Racio a Hroch Cup, byli jsme na vídeňském velodromu zašlapat na akci, "Hledá se mistr světa 2020", nebo také běhat v Bořeticích za burčákem. V zimě se s oblibou chodilo do tělocvičny v Poštorné a za zimními radovánkami se jelo do Lázní Lipová. Vydařený rok v nových týmových dresech se spoustou medailí nás nakopl a bylo jasné, že budeme chtít více.
Začínali jsme s oddílem i s organizací prvního ročníku novodobé historie Velké ceny Hlohovce. Nebylo toho mnoho, tréninky skoro žádné, závodů do roka pár. Důležité bylo, že se začínala tvořit cyklistická parta zapálená pro věc.
O rok dříve už vzniklo i městské kritérium GP Racio. A s dětmi se jezdilo od roku 2009 na prázdninový kemp, kde se naučily překonávat úzkost, hlad, strach, beznaděj i bolest.