Kadetky a žačky SCX nejlepší v ČP na silnici

Právě tato krásná děvčata z výběru Jihomoravské dráhové reprezentace, která se rozhodla jít do sezony 2020 naplno a s cíli nejvyššími dokázala ovládnout Český silniční pohár pod názvem Techniserv Cup v kategoriích kadetek a st. žaček. Ne náhodou jsou všechny registrovány v našem oddíle SPORTCOMPLEX...

jmk repre 2020 800 kyjov

(foto z atelieru Radka Lavičky z května 2020)

Nejprestižnější soutěž pro mladé cyklisty a cyklistky na našem území neměla v tomto roce vůbec jednoduchý průběh, nicméně podmínky byly pro všechny stejné a nakonec ani závodů nebylo málo.  Celkem se započítávaly 3 nejlepší výsledky z kritérií, 2 ze silničních závodů a 3 mistrovské závody. Nejlepší tým každé kategorie se stal jednoduchým součtem tří nejlepších závodnic v celkovém pořadí.

Tým kadetek SCX ve složení:
Anna Jaborníková,
Barbora Němcová,
Natálie Mikšaníková,
Michaela Poulová,
Veronika Zoubková,
Adéla Hermanová,
Michaela Hřebačková,

dal pocítit soupeřkám svou sílu po celou sezonu. Obhajobu z loňska, s převahou kontroloval svými výsledky od začátku soutěže. Během roku se střídala děvčata v průběžném hodnocení jednotlivkyň, nikoliv v týmech, zde se od prvního závodu usadily právě naše Moravanky. Velice dobrá děvčata, která konkurovala, měli v gigantech našeho cyklistického odvětví z center pro mládež: Dukla Praha (celkově druhý tým kadetek) a Tufo Pardus Prostějov (3.). Perfektně si ovšem vedly i dívky věnující se cyklokrosu z Mladé Boleslavi, z oddílů podobných jako je ten náš IVAR-CS-AUTHOR TEAM, nebo AUTO ŠKODA MLADÁ BOLESLAV. Za zmínku stojí také suverénní vystoupení na MČR, jednotlivkyně jezdící v Holandsku v týmu LRTV Swift Julia Kopecky, která vyhrála dva nejvýznamnější závody. Do seriálu mohly také promluvit dívky dávající přednost MTB závodům v Plzeňském týmu MS BIKE ACADEMY Racing.

kyjov dru kadetky 800

(celkové vyhlášení Techniserv Cupu týmů při posledním díle v Kyjově)

„ Naše kadetky do soutěže vstupovaly jako favoritky. Nicméně nikdy není nic předem jasné a musely od prvního závodu bojovat a ukázat soupeřkám svou sílu a odvahu. Stabilní výkonost u tak mladých závodnic ještě nehledejme, věnují se více odvětvím a skloubit program dohromady se letos díky omezením moc nedalo. Více závodů bylo na dráze, tak jsme se dost času věnovali právě zápolením na klopeném oválu. Nevýhodou ježdění na dráze je ztráta síly v kopcích, toho však můžeme v tomto věku raději oželet a mít jiné přednosti tohoto odvětví. Jejich průbojnost v pelotonu šla díky dráze prudce nahoru, také rychlost, technika šlapání, taktika, atd. Měl jsem z toho v sezoně velkou radost, doslova mi padala brada, když jsem viděl, jak takticky dokázaly závody zvládat. Základ všeho cyklistického, však vidím jako trenér právě na silnici. Proto si velice vážím, že jako tým si vedly skvěle právě při silničních závodech Techniserv Cupu“. Řekl hlavní trenér SCX Petr Herman.

kyjov dru za i ka

(závěrečné focení obou vítězných družstev spolu s generálním sponzorem Martinem Osičku a ambasadorem SCX Janem Bartou)

Průběh v kategorii starších žaček jsme oproti kadetkám vůbec tak hladký neočekávali. Suverénně, stejně jako jejich starší kolegyňky se však ujaly hned v úvodu poháru vedení a s převahou zvítězily nad Team Forman Cinelli ze Starého Jičína, Favoritem Brno a Duklou Praha. Veronika Jadrná měla skvělou sezonu a ve všech mistrovských závodech na silnici dokázala zvítězit! Skvěle ji doplnila o rok mladší Beáta Hermanová a začínající Sára Hrůzová. Byť opět absolvovaly více závodů na dráze, silnici řadíme nejvýš a vítězství žaček nás velice těší a nakopává k práci do dalších let. Myslíme, že jsme nastavili správný systém, který funguje. Děvčata jsou do cyklistiky i přes její obtížnost zapálená, pravidelně trénují a to je dělá nejlepšími v celorepublikovém měřítku“, míní jejich trenéři SCX.

chorvatsko 800

(fotka z jarního soustředění v Chorvatsku)

Tuto sezónu, z pozic děvčat, jsme tedy uzavřeli na nejvyšším postu a před námi budou další výzvy. Pokračovat v našem programu s mládeží a tvoření reprezentantů České republiky.

Zaslouží se na tomto místě také poděkovat všem naším sponzorům, neméně rodičům a všem opatrovatelům, kteří nám věří a pomáhají.  Velice si toho vážíme a DĚKUJEME.


Foto: Radek Lavička, Dan Mikulášek, SCX

Text: SCX

SPORTCOMPLEX

SPORTCOMPLEX z.s.

 • Jana Palacha 121/8, 690 02 Břeclav
 • IČ: 270 20 282
 • Neplátce DPH
 • Datum vzniku: 25.1.2006 - Reg. MV, č.j. VS/1-1/62987/06-R
  Spisová značka: L11546 Kraj. soud v Brně 1.1.2014
 • Datová schránka: i9t2yrd

Statutární zástupci

 • Petr Beneš - prezident klubu
  603 474 894
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Petr Jadrný - sportovní ředitel
  736 745 642
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Trenéři

  Petr Herman - hlavní trenér
  777 226 977
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Pavel Jaborník - asistent trenéra
  777 275 124
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Petr Němec - člen prezidia klubu

Bankovní účet v CZK

 • 13 88 66 13 19 / 0800
 • IBAN: CZ66 0800 0000 0013 88 66 1319
 • BIC (SWIFT): GIBACZPX

Bank account in EUR

 • 19 99 42 42 83 / 0800
 • IBAN: CZ80 0800 0000 0019 9942 4283
 • BIC (SWIFT): GIBACZPX