Skip to main content

SPORT.LAND.NÖ WOMEN / KIDS TOUR

Etapový závod v Dolním Rakousku měl špičkovou úroveň. Těší nás, že se ho účastnily naše tři závodnice SPORTCOMPLEXU. Women Tour jela Barbora Němcová a v Kids Tour jsme měli zastoupení dvou dívek, Adélu Hermanovou a Veroniku Jadrnou. Nebylo jednoduché se vůbec na takový závod dostat, líčí trenér Petr Herman, který výjezd domlouval. „ Měli jsme štěstí, vzali nás totiž již na výjimku.  Strop pro organizátory byl 20 šestimístných týmů žen. Měli jsme zájem ještě o další tým, ale bohužel. Spousta týmu z Německa, Polska, Lucemburska, Švýcarska a domácího Rakouska. Dívčí cyklistika se prostě obrovsky rozrostla a to nejen u nás v Čechách."

Na start se tedy postavil celek z vybraných českých juniorek: Němcová, Bártová, Runtová, Růžičková, Hejhalová a z Nizozemí přijela i Julia Kopecky.

Díky projektu JMK dívčí reprezentace a firmě Jersey53.cz, jsme měli možnost sladit dresy v jeden, jak si vyžadují pravidla a jít na představení týmů a do závodu. Také ve spolupráci všech oddílů a obětavosti rodičů pak vznikl i skvělý doprovodný tým. Za což moc děkujeme.

DSC 0220

Časovkou na 14 km odstartovalo 4-denní klání v Herzogenburgu. Poměření výkonnosti v etapě pravdy bylo pro holky velmi motivující. Nakládačka především od dívek a žen z Německa či Polska byla bolestivá. Nicméně musíme vzít v úvahu, že reprezentační celky zemí mají pro své reprezentantky program bohatší, což v naší zemi zatím pro dívky schází. Každá taková akce se totiž projeví i na jejich výkonnosti v budoucnu. V 1. etapě se nejlépe umístila mezi juniorkami Julia Kopecky na 16. místě a v kategorii kadetek Veronika Jadrná na 14. místě.

IMG 8458 kopie

2. etapa byla velmi náročná díky prudkému stoupání do cíle a úmornému vedru. Naše dívky si s ní však poradily bravurně. Juniorky vyhrála Gabriela Bartová a výborný výsledek podtrhla Anna Růžičková 3. místem. Sílu v dojezdovém stoupání ukázala i v kadetkách Patricie Müllerová a šla si na stupně vítězů pro bronz.

DSC 0318

3. etapa byla nakonec pro dívky nejpřísnější, ne všechny se dostaly do cíle pro náročnost 4 km okruhu. Závodilo se začalo už od startu a pole bylo naděleno na spoustu skupin, které postupně rozhodčí ze závodu odvolával. Velká zkušenost pro dívky, takový výuční list od polských závodnic. Jediný, kdo se s tím excelentně popral, byla Julia, která na tento typ závodu je zvyklá z Holandska. Sklidila u nás za 2. místo v etapě velký obdiv.

DSC 0017

4. etapa překonala obtížnost všech předešlých. Změnilo se počasí, začalo pršet foukat a okruh 10 km vedl po úzkých, klikatých silnicích. Ovšem to nejvíc bylo zase nasazení závodnic od startu. Neustálé útoky znovu dělily peloton na skupinky. Smůlu v úvodu měla Anna, kterou postihl defekt. Přes obrovskou snahu již čelo závodu neviděla. Takže nám zůstaly dvě závodnice Gabriela a Julia. Obě se statečně pohybovaly se staršími soupeřkami na čele, než postihl Gábinu defekt předního kola. V tom se rozjelo drama, které si zaslouží pochvalu. Gábina ukázala svou vyzrálost a přesto, že dostala od neutrálu špatné přední kolo a v první zatáčce navštívila příkop, dokázala se vrátit znovu do hlavního pelotonu, kde následně finišovala na 2. místě.

Úžasné vystoupení všech aktérů i doprovodného týmu si zaslouží za svou profesionalitu velkou pochvalu.

V celkovém pořadí pak vidíme jak důležité je jezdit takovéto dobře obsazené závody.