SPRINTY v Prostějově

Mistrovství ČR ve sprintu je zapsáno do výsledkových tabulek. Místo konání byl Prostějov, rekord žádný nepadl, skoro všichni jsou medailisti a ceny ... "oříšky" a samozřejmě cenné a překrásné mistrovské medaile s červenou stuhou. To nejcennější jsou však zážitky a opravdová hodnota je v tom, že jsme zažili spoustu emocí ze srdcervoucích sprintérských jízd. Jsou to zkušenosti a rozvoj královské disciplíny, kterou někdo miluje, jiným zase nenávidí. Jedno je však jasné, že tato dovednost bývá dost zásadní pro výhru pokud do cíle míří skupina.
 IMG 9707 kopie
( PÓDIUM KADETKY SPRINT zleva Jadrná, Müllerová, Richterová)
 
Na programu, jako každý rok, byly 4 disciplíny sprint, 500 m p. s., team sprint a keirin. 
Vše má něco do sebe a pro první z nich je třeba zajet rychle letmou 200 metrů dlouhou vzdálenost. Prvních 8 nejrychlejších pak pokračuje pavoukem vyřazovacích jízd až do finále. Na dvě vítězné jízdy se o zlato utkala naše kadetka Veronika Jadrná, která stanula na startu proti prostějovské superstar Patricii Müllerové. Byla poražena v jízdách 2:0, nicméně je v kategorii prvním rokem. Bereme to jako velký úspěch a musíme zmínit, že všichni naši závodníci postoupili do nejlepší osmičky finálových jízd. 4. místo a krásné jízdy představil náš benjamínek st. žákyně Ema Benešová. V jejím podání se máme určitě na co těšit v příštím roce. Svou mistrovskou premiéru si prožil i Ondřej Michalovič, svedl krásnou jízdu s pozdějším vítězem a konečným 6. místem ukázal, že ač přišel z hokeje, bude řádný rychlík, který umí spurtovat jako ďábel. 
 
IMG 9808 kopie
 ( KADETKY NA STARTU TEAM SPRINTU od spodu Hrůzová, Hermanová A., Jadrná)
 
Druhý den každý ukázal svou silovou výkonnost v závodě 500 metrů s pevným startem. Zde opět z našich týmových barev dosáhla nejvýš Veronika, skončila druhá za svou přemožitelkou ze sprintu. Více jsme se však těšili na tým sprint, kde dvojice v žácích a trojice ve starších kategoriích jede naplno svůj úsek a odstoupí, rozhoduje pak výsledný čas družstva ze tří kol. Krásného okamžiku jsme se dočkali na konci dne. Bilance byla nevídaná, všichni naši závodníci v různých družstvech dosáhli na medaili. Kadetky Hrůzová, Hermanová A. a Jadrná jely finále o zlato ... bylo to však stříbro proti holkám z Prostějova. Žákyně Benešová a Hermanová B. musely zabrat a finále o bronz vyhrály, taktéž náš st. žák Michalovič vybojoval spolu s kyjovským Vránou a plzeňským Menclem bronz. V juniorkách získala stříbro Němcová spolu s dívkami z reprezentace Bártovou a Hejhalovou, Hřebačková pak v dalším dívčím výběru obsadila bronz. Mistry v oboru se pak ukázali naši odchovanci Anna Jaborníková, Míša Poulová a Jakub Vajbar, kteří se stali mistry ČR. 
 
IMG 9793 kopie
 ( JUNIORKY V SEMIFINÁLOVÉ JÍZDĚ první Poulová stíhaná Jaborníkovou A.)
 
Neděle pak slibovala sprintérské lahůdky v podobě keirinových jízd. Znovu od základu pavouk vylosovaných soupeřů do jednotlivých jízd a postupový klíč až k finále. Tam jsme viděli kadetky Hrůzovou a Jadrnou, byla to do čtveřice medaile pro Veroniku, tentokrát bronz, Sára skončila 6. Žákyně Hermanová B. a Benešová obsadily 4. a 5. místo. 5. místo v juniorkách brala také Němcová a z její finálové jízdy vyšla mistryně Anna Jaborníková z Dukly Brno. 
 
IMG 9761 kopie
 ( MEDAILISTI SPORTCOMPLEXU V TEAM SPRINTU zleva: Michalovič, Jadrná, Hermanová A., Hrůzová, Hermanová B., Němcová, Hřebačková, Benešová. Všech osm... stříbro a bronz. 
 
Bylo to krásné, někdy i proplakané, nakonec však úspěšné. Gratulace patří všem odvážným závodníkům a především závodnicím, co se nebáli startovat. 
 
Text: SCX
Foto: Dušan Karásek a SCX
 
SPORTCOMPLEX

SPORTCOMPLEX z.s.

 • Jana Palacha 121/8, 690 02 Břeclav
 • IČ: 270 20 282
 • Neplátce DPH
 • Datum vzniku: 25.1.2006 - Reg. MV, č.j. VS/1-1/62987/06-R
  Spisová značka: L11546 Kraj. soud v Brně 1.1.2014
 • Datová schránka: i9t2yrd

Statutární zástupci

 • Petr Beneš - prezident klubu
  603 474 894
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Petr Jadrný - sportovní ředitel
  736 745 642
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Trenéři

  Petr Herman - hlavní trenér
  777 226 977
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Pavel Jaborník - asistent trenéra
  777 275 124
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Petr Němec - člen prezidia klubu

Bankovní účet v CZK

 • 13 88 66 13 19 / 0800
 • IBAN: CZ66 0800 0000 0013 88 66 1319
 • BIC (SWIFT): GIBACZPX

Bank account in EUR

 • 19 99 42 42 83 / 0800
 • IBAN: CZ80 0800 0000 0019 9942 4283
 • BIC (SWIFT): GIBACZPX