9 velkých medailí

Co všechno budeme oslavovat po skvělé sezoně 2022 ve SPORTCOMPLEXU? Mimo jiné jsou to první úspěchy na velkých akcích typu ME a MS. Hned první generace, která od nás vzešla, dospěla ke světovým medailím. My jsme nyní na vlně nadšení, obdivu a uznání k dívkám a jejich okolí, co všechno dokázaly.
Ano, začalo se v novém oddíle před deseti lety na zelené louce s dětmi z jedné ulice a do letošní sezony jsem neměli ani jednu velkou medaili. To již neplatí, naše první generace se může pyšnit devíti medailemi, titulem mistryně světa a také dvěma tituly mistryně Evropy. Je toho spousta a vše se seběhlo během jednoho měsíce při dráhovém ME v Portugalsku a MS v Israeli.
Hroch Cup 2012
foto: SCX
Zde v roce 2012 jsme se začali hrát na cyklisty v prvních dresech na které nám přispěla ZFP akademie. 
zleva nahoře: Adéla Hermanová, Veronika Jaborníková, Šimon Odehnal, Lukáš Rylich, Barbora Němcová, Simona Kondllová.
zleva dole: Beáta Hermanová, Filip Beneš, Anna Jaborníková, Natálie Němcová, Ema Benešová.
nadevšemi: prezident clubu Petr Beneš a jeho choť Magdalena.
 
team scx s duhou
foto: SCX
Aktuální tým SCX při prvním tréninku s mistryní světa.
zleva nahoře: Sára Hrůzová, Ondřej Michalovič, Veronika Jadrná, Adéla Hermanová, Barbora Němcová, Beáta Hermanová, Jakub Kapina, Sára Krochmaĺová.
zleva dole: Jakub Třetina, Natálie Němcová, Bára Zimová, Ema Benešová, Šimon Vaníček, Magdaléna Míčková.
 
 
V hlavních rolích, byli všichni naši odchovanci, kteří přešli do Dukly Brno, kde se věnují sprintérským disciplínám. První vlaštovka, která vylítla z našeho hnízda Sportcomplexu byla Veronika Jaborníková následovaná sestrou Annou a také Mišou Poulovou, Natálií Mikšaníkovou, či Jakubem Vajbarem. Jenže v té nejhlavnější roli máme naši závodnici Barboru Němcovou, která zůstala v našem oddíle a skvěle rozvinula spolupráci s Duklou Praha a národním týmem. Bára se věnuje vytrvalostním disciplínám na dráze a také jezdí skvěle na silnici.  Pojďme se tedy na to podívat postupně a chronologicky, co se na těchto dvou vrcholných akcích odehrálo.
 
9 medailí ... 
Mistrovství Evropy na dráze - Anádie Portugalsko, červenec 2022
2. místo Anna Jaborníková - team sprint, juniorky
2. místo Michaela Poulová - team sprint, juniorky
1. místo Barbora Němcová - vylučovačka, juniorky
2. místo Veronika Jaborníková - 500 metrů s pevným startem, ženy do 23 let
1. místo Anna Jaborníková - keirin, juniorky
 
Mistrovství světa na dráze - Tel Aviv Israel, srpen 2022
3. místo Anna Jaborníková - team sprint, juniorky
3. místo Natálie Mikšaníková - team sprint juniorky
1. místo Barbora Němcová - vylučovačka, juniorky
3. místo Anna Jaborníková - keirin, juniorky
 
 
Jenže jistě vás zajímá i trochu té omáčky kolem...
 
 
VERONIKA JABORNÍKOVÁ ročník 2001
Druhé místo v ženách do 23 let - 500 m. p. s. ME Portugalsko
 
vera me bedna
foto: UEC
Veronika to neměla vůbec jednoduché. Byla mezi prvními dítky v oddíle jako jediná holka. Bojovala se strachem a motivací a po roce ježdění toho nechala. Znovu se odvážila jezdit až jako kadetka druhým rokem, kdy viděla svou mladší sestru Annu, jak se jí daří. Rok tvrdé dřiny v SCX předcházel přestupu do Dukly Brno se specializací na sprint. Jako juniorka se zde snažila o světový úspěch, ale vždy končila těsně za stupni. Musela dvakrát přecházet na škole a vracet se o ročník níže. Letos však školu dokončila s maturitním vysvědčením a také se jí podařilo získat svou první velkou medaili a to už mezi ženami do 23 let. Je to velká satisfakce pro ní i pro nás všechny. Nemáme slov, abychom vyjádřili obdiv této drobné dívce, která dokáže být setsakrametsky rychlá.
 
 
ANNA JABORNÍKOVÁ ročník 2004
Mistryně Evropy v keirinu... celkem 4 medaile z ME a MS!
 
anna me dres stupne
foto: UEC
Ano, naše nejproduktivnější závodnice všech dob, hotový stroj na vítězství. Motivátor a tahoun kolektivu, zlatá hvězda Anna! Nevíme, jak líp jí vystihnout, je to šikovná pilná včelička, dříč i Leader. Kráska s dlouhými vlasy, která od počátku vítězí. Loni na medaili nedosáhla a letos nám předvedla smršť ji vlastní. Anna je zárukou kvality a úspěchu, i když je také jen ženou a člověkem.
 
 
MICHAELA POULOVÁ ročník 2004
Druhé místo v juniorkách při team sprintu - ME Portugalsko
 
míša me start sprint
foto: UEC
Míša také neměla lehké začátky. Potýkala se se zdravotním omezením a nebylo daleko ke konci sportovní kariéry již v jejích začátcích. Jenže to by nesměla mít svou skvělou povahu inteligentní bojovnice. Obdivovali jsme její nezdolnost a cílevědomost. Naučila se pracovat se svým tělem, po přestupu do Dukly Brno zdravotní problémy odezněly a dnes je to její výhodou. Umí přemýšlet, makat a také vítězit. Je jednou z nejlepších rozjížděček team sprintu na světě a také spurtérkou par excellence.
 
 
NATÁLIE MIKŠANÍKOVÁ ročník 2004
Třetí místo v juniorkách při team sprintu - MS Israel
 
naty me 500m kopie
foto: UEC
Natka nezačínala v našem oddíle, touha vyzkoušet dráhu ji k nám přivedla z Ostravy. Strávila u nás rok a půl, aby stejně jako Vera, Jakub, Anna a Míša šla rozvinout svůj talent do Dukly Brno. Natálie vzešla z tvrdého drilu Pavla Nepraše ve Staré Vsi nad Ondřejnicí,  kde jezdila hlavně silnici a cyklokros. Ve SPORTCOMPLEXU přilnula k dráze jako dítě ke své matce. Myslíme, že si dráhu zamilovala a talentem překypuje. Sympatická černovláska, s manažerskými sklony měla často zdravotní výpadky, přesto dostala v národním týmu šanci a má medaili z mistrovství světa. Její dynamit v nohách posloužil k rozjezdu team sprintu a zisku bronzové medaile na MS. Mimo to sahala na medaili i při ME v závodě na 500m.
 
 
BARBORA NĚMCOVÁ ročník 2004
Mistryně světa i Evropy ve vylučovačce - Portugalsko a Israel
 
bara ms bedna ruka na srdci
foto: UCI @Gilad Kavalerchik
bára me vlajka kopie
foto: UEC
Barbora je kapitola sama o sobě. Prosincová drobná holčička končila od mala častokrát na 4. místě. Získala i přezdívku brambora.  Samozřejmě jí to vadilo a štvalo jí to. Na své první větší úspěchy si po poctivé a pilné dřině musela počkat až do juniorek. Zde se rozjel kolotoč a rychlý vzestup její výkonosti. Prostě dospěla v závodnici světových parametrů. Ziskem titulu Mistryně Evropy nás šokovala. Snad náhoda, nebo štěstí stálo při Báře. Ne. Vše znovu ukázala s jasným důrazem na MS v Israeli, kdy obhájila titul z Evropy a k tomu přidala skvělé výsledky i v dalších disciplínách. Výkonnost prokázala již před důležitými závody na silničním mistráku ve Velké Vožici, čímž si také zasloužila nominaci na ME v silničním závodě. Její cílevědomost a touha po úspěchu je pro nás nejkrásnějším dárkem, který nám mohla dát. Je velice pohledná dívka, která se stala vzorem další generace u nás ve SPORTCOMPLEXU.
 
 
Text: SCX
Foto: UEC, UCI Gilad Kavalerchik, SCX
 
SPORTCOMPLEX

SPORTCOMPLEX z.s.

 • Jana Palacha 121/8, 690 02 Břeclav
 • IČ: 270 20 282
 • Neplátce DPH
 • Datum vzniku: 25.1.2006 - Reg. MV, č.j. VS/1-1/62987/06-R
  Spisová značka: L11546 Kraj. soud v Brně 1.1.2014
 • Datová schránka: i9t2yrd

Statutární zástupci

 • Petr Beneš - prezident klubu
  603 474 894
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Petr Jadrný - sportovní ředitel
  736 745 642
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Trenéři

  Petr Herman - hlavní trenér
  777 226 977
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Pavel Jaborník - asistent trenéra
  777 275 124
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Petr Němec - člen prezidia klubu

Bankovní účet v CZK

 • 13 88 66 13 19 / 0800
 • IBAN: CZ66 0800 0000 0013 88 66 1319
 • BIC (SWIFT): GIBACZPX

Bank account in EUR

 • 19 99 42 42 83 / 0800
 • IBAN: CZ80 0800 0000 0019 9942 4283
 • BIC (SWIFT): GIBACZPX