Skip to main content

Otvírák v Hlohovci se vydařil

Krásné a důstojné zahájení domácí silniční sezony se znovu podařilo, a to včetně i počasí.

hlo2023strihanipasky

19 kategorií, našlapáno mezinárodní konkurencí dalo všem závodníkům a také divákům to pravé cyklistické pochutnáníčko. Máme velkou radost, že se vše vyvedlo a závodníci vesměs odjížděli spokojení a správně unavení. Trénovat je jedna věc, ale těšit se až z jara vyjedu na ostro v souboji s ostatními, je trochu jiné kafíčko a toho jsme se napili v Hlohovci plnými doušky všichni.

hlo2023zatackakukrle

Drobné změny v programu se ukázali jako dobrá věc. Velice jsme odlehčili závodnímu mumraji mezi kategoriemi a diváci získali větší přehled o závodech. Musíme také všechny pochválit, že nedošlo k žádným větším karambolům a také za to, jak se aktivně závodilo. Gratulujeme dívkám za jejich odvahu, mimochodem, všem to moc slušelo. Dávají závodům i jiný rozměr, než tomu bývalo v minulosti bez nich. Prostě krásnou atmosféru. Chlapci si vyzkoušeli tvrdé lokty a sílu ze zimní přípravy. Nutnost takovýchto startů je pro ně zásadní, také v tom, že nejsou vázaní nikterak celkovým pořadím, či nějakým naháněním bodů do celoroční soutěže. Prostě se pokusí vyhrát. Vítězové jarního otvíráku se stali ihned pojmem do nové sezony, a my si myslíme, že i reprezentační trenéři budou hodnotit jejich výkon vysoko.

hlo2023zavodnabor

Za naše závodníky se můžeme pyšnit za spousty krásných umístění v top 10, a to především mladších kategoriích. Nejvýše jsme měli závodnici v elitních ženách, naši odchovankyni a mistryni světa na dráze Barboru Němcovou, která skončila na bronzovém stupínku. Kousek od bedny spurtovali i náš kadet Ondra Michalovič, stejně jako kadetka Beáta Hermanová, nebo mladší žakyně Lucie Kondllová všichni shodně na 5. místě. Ty nejkrásnější pódiová umístění pak přinesla naše nová generace v náboru. Všem moc gratulujeme.

hlo2023bednanaboraci

Shrnuto, z pohledu organizátora, vydařený 11. ročník! Děkujeme pak všem účastníkům, co k nám na jih přijeli a neméně děkujeme všem partnerům, že máme jejich důvěru a podporu. Můžeme se tak těšit již na další ročník, který plánujeme opět na poslední sobotu v březnu.

 hlo2023fanousci

 

hlo2023start

 

Text: SCX

Foto: Jan Brychta

Výsledky ZDE

videa na IG ZDE