Silniční závod okolo obce Hlohovec se koná již od roku 1976.
Novodobá historie se píše od roku 2011.
Novým ředitelem závodu se stal bývalý silniční reprezentant a také vítěz VC Hlohovce z roku 1988 Petr Herman, který je členem nově vzniklého oddílu SPORTCOMPLEX Břeclav. Spolu s ním, podporou kamarádů, sponzorů, obce a kraje pořádá již tradiční "otvírák" domácí silniční sezony pro všechny kategorie.
Závod je nemalého mezinárodního významu a vždy přitahuje velký zájem medií. Vyznačuje se přátelskou, pohostinou domácí atmosférou a překonává rekordy v počtu startujících a zúčastněných národností. Velice dobrých referencí se mu dostává, jak ze strany závodníků, tak i u skvělé divácké kulisy. Nyní se již závod nachází ve fázi jednoho z nejprestižnějších domácích závodů, který by chtěl vyhrát každý závodník a stanout tak na piedestalu hned na úvod sezony po dlouhé zimní přípravě. Okruh o délce 8 km trianglového tvaru má v obci krátké, prudké stoupání a za obcí na závodníky ne málokrát čeká ostrý boční vítr. Také proto do cíle jezdí většinou malé skupinky těsně za sebou a vítězí technicky zdatní a rychlí jezdci.
Je to prostě jarní svátek cyklistiky a každý závodník a divák je v Hlohovci vítán a uctíván.
10. ročník Trofeo Cinelli – VC Hlohovce 2021 se opět konat nebude. Je ZRUŠEN - CANCELED
Je nám líto, za všechny cyklisty, závodníky, fanoušky i nás organizátory. Náš oblíbený jarní otvírák se konat nemůže z důvodu nařízení vlády a dále trvajícího nouzového stavu v ČR. Další termín zatím nehledáme a platby startovného z minulého roku zůstávají nadále zamraženy na účtu.
Budeme se na vás těšit, pokud to situace dovolí v Hlohovci v dalším roce, nebo v září na břeclavském GP Racio.
S pozdravem za organizační tým
Petr Herman
ředitel závodu
10.2.2021
Dále sledujeme vládní nařízení a ve víře rozvolnění jsme naplánovali 10. ročník do dvou dnů. Snažíme se tím snížit počty lidí v jednom okamžiku na jednom místě a dát tak možnost všem si zazávodit. V sobotu 27.3. , by odstartovali dopoledne závody hobby a odpoledne závody mužů Elite a U23. V neděli 28.3. ,by pak následovaly všechny zbylé kategorie od náboru, žáků, až po juniory a ženy Elite.
Všechny kroky k uspořádání z naší strany jsme již podnikli, nyní již můžeme jen čekat a doufat ve vylepšení situace.
Zda spustíme prezentaci, se rozhodneme koncem února.
Děkujeme vám za pochopení.
Petr Herman - ředitel závodu
1. RABITSCH Stephan AUT Team Felbermayr Simplon
2. GRABIS Mateusz POL Voster ATS Team
3. BOSCH Manuel AUT UNION Raiffeisen Radtea
1. NEUMANOVÁ Tereza CZE Team Dukla Praha
2. HÁJKOVÁ Markéta CZE Servetto Piumate Beltra
3. HAVLÍKOVÁ Pavla CZE KC KOOPERATIVA JBC
1. JABORNÍKOVÁ Anna CZE SPORTCOMPLEX Břeclav
2. HEJHALOVÁ Dagmar CZE Dukla Praha
3. RŮŽIČKOVÁ Anna CZE Dukla Praha
1. JANISZEWSKI Sylwester POL Wibatech Merx
2. BANASZEK Adrian POL VOSTER UNIWHEELS TEAM
3. ČERNÝ Josef CZE ELKOV AUTHOR
1. ČERNÝ Josef CZE Elko-Author
2. ZAHÁLKA Matej CZE SKC TUFO Prostejov
3. LATON Eryk POL TEAM HUROM
1. WARCHOL Bartosz POL Whirlpool - Author
2. ČANECKÝ Marek SVK Team Amplaz - BMC
3. KAŇKOVSKÝ Alois CZE Whirlpool - Author
1. MALOVEC Luboš SVK Sagan Cycling Academy
2. ČANECKÝ Marek SVK Team Amplaz - BMC
3. KAŇKOVSKÝ Alois CZE Whirlpool - Author
1. WADECKI Adam POL Mexller Team
2. WOJCIECHWSKI Pioter POL Mexller Team
3. BAŠKA Erik SVK Dukla Trenčín
1. HUNAL Martin CZE Sparta Praha
2. KRATOCHVÍLA Jakub CZE RC Gbruder Weiss
3. BUCHÁČEK Tomáš CZE PSK Bauknecht - Author
1. KOZUBEK Stanislav CZE PSK Whirlpool - Author
2. MARIN Matej SLO RC ARBÖ Wels Gourmetfein
3. KAŇKOVSKÝ Alois CZE AC Dukla Praha - Author
1. KADLEC Milan CZE Dukla Praha
2. SCHWAIGER Michael AUT ViperBike ASW
3. OKROUHLICKÝ Tomáš CZE Sparta Praha