Skip to main content

Women Tour

Etapový závod, který se konal 30.5. - 2.6. v Dolním Rakousku měl špičkovou úroveň. K našemu potěšení se ho účastnily tři závodnice SPORTCOMPLEXU společně se slovenkami v Mix Teamu. Jmenovitě sestry Hermanové, Adéla a Beáta spolu s nimi ještě Veronika Jadrná a za Slovensko Viktória Chladoňová se Stanislavou Sikelovou.

Závod čítal ve čtyřech dnech 5 etap. Začínalo se časovkou vedle St. Pöltenu v Herzogenburgu na 14 km a závěrečná etapa končila horským dojezdem na nejvišší horu Dolního Rakouska Hochkar. Mezi patnáčti týmy z celé Evropy si děvčata vedly nadmíru úspěšně. Zvítězili díky Viktórii v kategorii juniorky a Beáta obsadila celkově 9. místo.

Přes dílčí úspěchy v etapách bylo zaručeně největším šlágrem vystoupat co nejlépe na Hochkar. Mladičká Viki dostála svých vrchařských kvalit, když celé startovní pole setřásla z háku a na kopec příjížděla z obrovským náskokem i na Elitní ženy. Druhou dívkou z našeho týmu byla na kopci Beáta na 26. místě spolu mezi ženami. Do cíle se ještě dostaly Veronika 59. a  Adéla na 63. Stanislava musela pro zdravotní komplikace po 3. etapě odstoupit.

Velice si vážíme, že jsme mohli být součástí největšího etapového závodu v Rakousku pro ženy a odvázíme si skvělé pocity s vítěznou příchutí. Veříme, že tyto závodní kilometry budou skvělým odrazovým můstkem pro nadcházející národní šampionát v Jevíčku a další reprezentaci ČR ve světě.

Za podoru děkujeme Slovenskému svazu cyklistiky a našeumu klubu, v kterém běží díky sponzorům program na podporu dívek a reprezentace. Zapůjčený materiál byl z MAXCURSOR Ostrava, rovněž ušité dresy jsme získali od JER53Y a  díky také dalším financím od m.o. HRUŠKA, REMAX Delta a reklamní společnosti 2BRAND.

womenhruska1

...začínalo se v městečku Herzogenburg a to časovkou, ke které kráčí Stanislava Sikelová a kolo má nachystáné pro ni Michal Chladoň.  (foto: SCX)

womenpredstaven 1

...na představení do 4. etapy již nastoupily dívky bez Stanislávky ve složení zleva: Veronika Jadrná, Adéla Hermanová, Viktória Chladoňová a Beáta Hermanová. (foto: SCX)

WOMENHOCH1

Viktória ve stoupání na Hochkár již z obrovským náskokem na soupeřky. (foto: SCX)

womendres2

Florian König obléká dres nejlepší juniorky v celkovém pořadí. (foto: SCX)

WOMENNEJ1

z leva: oranžový dres bodovací soutěž - Nikol Bajgerová, bílý dres nejlepší juniorka - naše Viktórie Chladoňová, žlutý dres GC Women Tour - Malvína Mul a modrý dres nejlepčí rakouské závodnice - Elisa Winter. (foto: SCX)