Skip to main content

PLZEŇSKÝ MEDAILOVÝ DÉŠŤ

Ve dnech 25.–28. července 2024 se náš tým jako každoročně zúčastnil Mistrovství ČR ve vytrvaleckých disciplínách na velodromu v Plzni. Ve všech ženských kategoriích jsme měli své zástupkyně.

V první den přišla jako první na řadu stíhačka jednotlivců. Jedná se o velmi náročnou disciplínu prověřující výkonnost každého jedince. Nejprve přišli na řadu žáci, poté i naše žákyně. Nejlepší z nich byla Eva Savels (6. místo), následně její kolegyně Prnková, Kotyk, Kondllová, Šenková a A. Jadrná obsadily 7.–11. místo. V kadetkách jsme měli zastoupení pouze jednou závodnicí, a tou byla N. Němcová, která obsadila pěkné 2. místo. V rámci juniorského klání se B. Hermanová umístila taktéž na 2. příčce, své soupeřce podlehla rovněž V. Jadrná (4. místo) a Míčková obsadila místo 8.

20240726 plzenw 212

Beáta vyhrála kvalifikaci stíhačky jednotlivkyň nad Nelou Kaňkovskou (Dukla Brno / AG Soudal Quickstep) a ve finálové jízdě o rok starší soupeřce  podlehla.  FOTO: DK-FOTO (eu.zonerama.com).

Druhého dne dopoledne se jel scratch, odpoledne pak bodovačka. V první zmíněné disciplíně se mezi žákyněmi nejlépe umístila 4. Kondllová. V rámci téhož závodu kadetek obsadila N. Němcová 5. příčku. Zdaleka nejlépe se však ve scratchi vedlo našim juniorkám, zejména Míčkové, která spolu s kolegyněmi pod taktovkou trenéra Petra Hermana bravurně zvládla jím vymyšlenou taktiku závodu, a v rámci strategické spolupráce kompletně obsadily stupně vítězů.

20240727 plzenw 347

Majda je velká bojovnice! Přesto že nepatří k těm nejlepším v ČR se stala mistryní ČR v disciplíně Scratch. Proč ? Protože její týmové kolegyně (Beáta a Veronika) odvedly skvělou práci a k titulu jí pomohly. Proč to udělaly? Protože v SCX víme, že dávat je víc než brát. Mnozí aktéři mistrovství označili tento okamžik za nejkrásnější moment celého víkendu.

S jídlem roste chuť. A tak se jejich mladší kolegyně rády inspirovaly scratchovým úspěchem a v žákovské bodovačce zopakovaly taktiku juniorek. Tento závod vyhrála Prnková. Bodovačku kadetek suverénně ovládla N. Němcová, když získala okruh náskoku nad soupeřkami a k tomu i největší počet bodů. Juniorské kategorii na následném 1. místě kralovala B. Hermanová s 3. V. Jadrnou po boku.

20240727 plzenw 378

Viktorie vytěžila po skvělém útoku týmové kolegyně Evy Savels a trefným útokem v pravý okamžik se vzdálila pelotonu žaček, aby potom pro svůj prnví titul mistryně ČR ji v úniku ještě napomohla dostihnuvší prostějovská závodnice Apolena Pechová.

20240727 plzenw 269

Natálie svími opětovnými útoky v bodovacím závodě kadetek udolala soupeřky a zaslouženě si tak přijela pro titul mistryně ČR.

20240727 plzenw 313

Bodovačka juniorek byla napínavá až do posledního spurtu. A bodová přetahovaná ve spurtech se mezi naší Beátou a pražskou Vendulou Strakatou (Rytger powered by Carl Ras) postupně přikláněla k naší radosti na Beátu a také na Veroniku, ktérá v konečném součtu obsadila třetí příčku.

Třetího dne se jel stíhací závod družstev. Naše závodnice závodily ve 4 namixovaných týmech. Zlato získala N. Němcová spolu se svými kolegyněmi z Plzně a Jeseníku. 2. místo obsadil tým ve složení Savels, Prnková, Kotyk a Pechová (TUFO PARDUS Prostějov). 3. příčku obsadila Kondllová s Fröhlichovou, Karáskovou (obě Open Cycling Academy Brno) a Válkovou (SK PETŘÍN Plzeň). Bramborové umístění připadlo Šenkové a A. Jadrné s Pozorskou (DRAHANSKÝ SPORT) a Brzobohatou (TUFO PARDUS Prostějov).

20240728 plzenw 486

Natálie právě udává tempo vítěznému družstvu kadetek a žaček... Foto: DK-FOTO (eu.zonerama.com).

20240728 plzenw 509

Stříbrné družstvo v kombinézách JMK dívčí  reprezentace a kapitánka Apolena diktuje tempo, které závodnice musí vydržet při střídání 2 km.  Foto: DK-FOTO (eu.zonerama.com).

20240728 plzenw 493

Bronzové družstvo taktéž v outfitu JMK dívčí reprezentace kde na jsme měli Lucii Kondllovou.

20240728 plzenw 515

... a družstvo snů poskládané převážně z mladších žákyň na své premiéře mistrovského závodu.